Projekt Hudební legendy naživo, který v předešlých měsících přivezl do České republiky takové hudební špičky, jako John McLaughlin, Pat Metheny či Al Di Meola, rozšiřuje svůj program. A s novým programem přichází i nový koncept. Z tohoto důvodu se Hudební legendy naživo mění na festival True Music. Nultý ročník proběhne už letos a těšit se můžete na Gregoryho Portera, Bobbyho McFerrina nebo na speciální přehlídku němých filmů s živým hudebním doprovodem.

Ojedinělý projekt v České republice nazvaný Hudební legendy naživo, který fanouškům kvalitní hudby vozil do České republiky takové hudební velikány, jako jsou John McLaughlin, Pat Metheny či Al Di Meola, expanduje a mění se na festival True Music. Organizátory ke změně přivedl nejen ohromující zájem ze strany fanoušků, ale i snaha projekt dál rozvíjet a posunout na vyšší úroveň. „Vznik festivalu True Music je tak jen logickým krokem, jak i nadále přivážet našim fanouškům legendární hudebníky, ale pod hlavičkou True Music můžeme pořádat i koncerty výjimečných hudebníků, kteří na své objevení ještě čekají,“ vysvětluje ředitel festival Ivan Jáchim, ředitel festivalu, a dodává: „Už na začátku května se můžete těšit na našlapanou žesťovou kapelu Hypnotic Brass Ensemble.“
True Music je festivalem převážně jazzové hudby a žánrů s jazzem spojených. „Jazz nemá klasickou strukturu dvě sloky – refrén – jedna sloka – sólo – refrén. Je mnohem pestřejší. Jazzová hudba pro mě znamená možnost přemýšlet, asociovat, zavřít oči, odplouvat,“ popisuje Tomáš Hanák, známý český herec, který se stal prezidentem festivalu True Music. „Mé prezidentství je spojené s jazzem, což je příjemné.“
Letošní nultý ročník s koncerty Gregoryho Portera, Bobbyho McFerrina či chicagských Hypnotic Brass Ensemble obohatí živá hudební vystoupení, která budou doprovázet legendární němé filmy F. W. Murnaua, jednoho z nejvýznamnějších režisérů němé éry, jehož 130. výročí narození si letos připomínáme.
O koncertní doprovod němých filmů se postarají čeští i zahraniční hudebníci – houslistka a zpěvačka Iva Bittová, kytarista německo-turecko-arménského původu Marc Sinan, sólová klavíristka z Berlína Eunice Martins či duo violoncellistek Tara Fuki. Současně byl spuštěn i nový web festivalu www.truemusic.cz.