Festival True Music přivádí do České republiky špičkové a světově uznávané hudební umělce,
a přibližuje tak autentickou a kvalitní hudbu českému publiku. Navazuje na projekt Hudební legendy naživo, který k nám už k nám přivezl takové hudební velikány, jako John McLaughlin, Pat Metheny či Al Di Meola.

Vedení festivalu

Za vedením festivalu stojí Ivan Jáchim, organizátor kulturních akcí s mnohaletými zkušenostmi (koncerty v rámci projektu Hudební legendy naživo, filmový festival Finále Plzeň a další) a Tomáš Hanák, herec, sezonní hostinský a pořadatel kulturních akcí v Nižboru.

Tomáš Hanák a Ivan Jáchim

Tomáš Hanák a Ivan Jáchim

True Music v roce 2018

Nultý ročník festivalu True Music v roce 2018 uvede koncerty těch nejlepších hudebníků světové i české scény. Jako první vystoupí v dubnu americký zpěvák, dvojnásobný držitel Grammy Gregory Porter, s nímž na hammondovy varhany zahraje i český muzikant Ondřej Pivec. Pěvecký kouzelník a jeden z nejuznávanějších muzikantů planety, oceněný 10 cenami Grammy, Bobby McFerrin bude koncertovat hned dvakrát, a to v Praze a v Ostravě. Hypnotic Brass Ensemble z Chicaga, složený ze sedmi synů slavného jazzmana Phila Cohrana, zahraje mix jazzu, hip-hopu, funku a rocku v Čechách poprvé.

Čtyři další koncerty budou živě doprovázet legendární němé filmy F. W. Murnaua, jednoho z nejvýznamnějších režisérů němé éry, který své inspirace většinou hledal v okultních vědách a mystických příbězích a jehož 130. výročí narození si v roce 2018 připomínáme. Snímek Upír Nosferatu, který režiséra proslavil po celém světě, budou následovat filmy Fantom, Faust a Poslední štace. Tato filmová díla nejsou běžně na plátnech kin k vidění, protože nejsou dostupná v tuzemské filmové distribuci. Všechny promítané filmy jsou digitálně zrestaurované a budou opatřené anglickými titulky a českými podtitulky. O koncertní doprovod němých filmů se postarají čeští i zahraniční hudebníci – výrazná hudební osobnost, houslistka a zpěvačka Iva Bittová a multikulturně zaměřený kytarista německo-turecko-arménského původu Marc Sinan, sólová klavíristka z Berlína Eunice Martins, duo violoncellistek s křehce dynamickou a výrazově bohatou hudbou Tara Fuki a klarinetové kvarteto Clarinet Factory spojující jazz s elektronikou.